Narodil jsem se v únoru 1982. S manželkou a dvěma dětmi žiju v rodném Liberci.

Pracuju jako lékárník, ale mnohem více než vydávání léků mě naplňuje umělecká činnost. Tvořil jsem odmala – stříhání, lepení, kreslení, malování, vyřezávání. Kvůli škole tyhle koníčky musely jít stranou, ale nedlouho před svatbou jsem od své ženy dostal malířský stojan. To pro mě bylo snad jakýmsi závazkem a po dokončení studií jsem se ke kreslení a malování vrátil. Od té doby mám pořád puzení něco zajímavého tvořit, a tak se snažím uspořádat si život tak, abych na to měl stále více času a prostoru.

Mým cílem je umět věrně a s lehkostí zachytit cokoli, co se nachází v mém okolí. Nejraději k tomu používám pastelky nebo malbu akvarelem. Náměty čerpám při toulkách přírodou, nejraději vyrážím do Jizerských hor. Rád sleduju, jak roční období mění stromy, lesy i skály. Ale nevyhýbám se ani architektuře – kreslím kostely nebo hrady a zámky, ale nepohrdnu ani paneláky u nás na sídlišti. A rád se dívám na Ještěd – ta špička tam fakt sedne!

Chtěl bych, aby moje dílka byla jednoduchá, lehká a přehledná. Přesto často sklouznu k přílišnému detailismu. A tak moje obrázky tvoří plno lístečků, větviček a okýnek, dá se říct, že je to pro ně zatím celkem charakteristické. Na zjednodušování se pracuje!

V lednu 2008 jsem na poprvé jsem použil značku:Od té doby jí označuju svoje obrazy a dostala se i do názvu mého ateliéru. P je zkratkou za Pepa, trojúhelník symbolizuje začátek mého přímení.

PharmDr. Pepa Vaníček